Legfontosabb tudnivalók a dohányzásról
A leszokás előnyei...
Az utolsó elszívott szál után mindössze 20 perccel a pulzus és a vérnyomás normál értékre csökken, 1-2 nap múlva pedig egyre több pozitív változás tapasztalható egészségünkben, közérzetünkben.

8 óra múlva… a vér oxigéntartalma a normál szintre emelkedik, a vér nikotin- és szénmonoxid-szintje a felére csökken
24 óra múlva… a szervezetből kiürül a szén-monoxid
48 óra múlva… a nikotin is teljesen kiürül a szervezetből, az íz- és szagérzékelés javul
72 óra múlva… a hörgőgörcs oldódik, a légutak kitágulnak, a légzés könnyebbé válik, a teljesítőképesség is növekszik
2-12 hét múlva… a szív teljesítőképessége, a vérkeringés és a tüdőfunkció is javul. A járás, a lépcsőzés és a munka is könnyebb lesz
3-9 hónap múlva… a köhögés és a váladékürítés csökken, a légutak fertőzésének veszélye csökken, a fáradékonyság mérséklődik, a teljesítőképesség fokozódik
1 év múlva… a dohányzással összefüggő szív- és érrendszeri betegségek kockázata a felére esik vissza
10 év múlva… a tüdőrák kialakulásának kockázata a felére csökken, a szívroham kialakulásának kockázata pedig azonos lesz a nemdohányzókéval.
További tartalmak
Ilyen is van: a harmadlagos... 25 tipp a leszokáshoz A leszokás előnyei... Miértek a dohányzásról Dohányzás és C-vitamin Ezért árt a passzív dohányz...Cikk ajánló
Erős akarat és sziklaszilárd elhatározás – ezek a legfontosabbak a sikeres leszokáshoz. Kevés, ha csak gondolkodsz azon, hogy le kellene szoknod. Tippjeink segítenek.

A passzív dohányzás veszélye és károsító hatása akkor tudatosodott sokakban, amikor számos országban dohányzást korlátozó intézkedéseket vezettek be, így védve a nemdohányzó emberek egészségét.

Nekik is árt - A dohányosok házi kedvencei
Hogy a cigaretta milyen mértékben károsíthatja az emberi szervezetet, mindannyian jól tudjuk. De arra már kevesen gondolnak, hogy a füsttel házi kedvenceink egészségének is ártunk.

Már a tizenéves gyermekek is tudják, milyen káros hatásai vannak a dohányzásnak. Kevesen gondolnak viszont arra, hogy a dohányfüst mennyire veszélyes a még meg sem fogant babákra.

A dohányzás különböző tüdőbetegségeket, köztük asztmát is okozhat. Bár ez nem hangzik meglepőnek, felmérések mégis azt mutatják, hogy az asztmások között is rengetegen dohányoznak.

Kérj segítséget, szükség esetén használj nikotintartalmú tapaszt, tablettát. Hol szerezheted be legkönnyebben?
MegnézemÚgy érzed, nem bírod tovább és rá kell gyújtanod? Nézd meg, mások szerint miért érdemes mégis kitartanod!
Megnézem